Jak vyzdobit velikonoční stůl? Krásné inspirace

Jak vyzdobit velikonoční stůl? Krásné inspirace

Stůl je místem, kde se scházejí blízcí, aby si společně vychutnali velikonoční jídlo. Stůl je vhodné vyzdobit podle této příležitosti, což ještě více podtrhne kouzlo svátků. Jak módně a esteticky vyzdobit stůl na Velikonoce?

Velikonoční stůl – inspirace

Při přípravě velikonočního stolu lze čerpat inspiraci z mnoha zdrojů. Módním trendem je využití darů přírody; mechu, větviček, kousků kůry nebo kamenů. Jedinečné jsou také barevné kraslice a vajíčka v přírodní barvě. Moderní nádech dodají skleněné ozdoby a nádech romantiky svíčky a květiny. Jak vyzdobit velikonoční stůl? Existuje několik jednoduchých pravidel, kterými je třeba se řídit.

  • Výzdoba by neměla zahltit stůl a rušit jídlo.
  • Při plánování výzdoby stolu ponechte místo na talíře s jídlem.
  • Je dobré, když ubrus, nádobí a dekorace ladí navzájem a také s designem interiéru.
  • Při výběru správné výzdoby je užitečné znát symboliku předmětů a barev.
  • Moderní akcenty lze kombinovat s tradičními, nezapomeňte však zachovat noblesu a umírněnost.
inspirace velikonoční stolní dekorace

Jak vyzdobit velikonoční stůl?

Inspirace přírodou pro velikonoční stůl jsou dekorace, které jsou vždy v kurzu. Čerstvé květiny v elegantní váze sluší každému stylu. Velmi módní jsou také ozdoby ze zimostrázu, řeřichy, jemné trávy a mechu. Pokud si nejste jisti barvami, můžete zvolit klasickou bílou i jarní květinové vzory. Velikonoční stůl v moderním stylu je také o decentní eleganci v pastelových barvách.

Je také dobré pamatovat na důležitost věcí a barev. Vejce jsou nejen atributem Velikonoc, ale také symbolem nového života, síly a bezpečí. Fialová barva symbolizuje bohatství, bílá čistotu a nevinnost a zelená naději a znovuzrození.

Podívejte se: Jak si nalakovat nehty na Velikonoce?

Velikonoční ubrus na stůl

Sváteční ubrus na velikonoční stůl je nutností. Nejlepší je zvolit kvalitní přírodní materiály. Skvěle se bude hodit len, satén, bavlna, ale i slaměné nebo provázkové rohože. Ubrusy v tlumených barvách; bílé, šedé a kávové se hodí k barevnému i světlému nádobí.

jak prostřít velikonoční stůl

Jak prostřít velikonoční stůl, aby byl zároveň praktický? Vyberte ubrus, který je odolný proti skvrnám a pomačkání. Konkrétní místa můžete také dále chránit dekorativními ubrousky nebo prostíráním.

Běhoun na velikonoční stůl

Dobrou volbou je takéběhoun na velikonoční stůl, obyčejný nebo se svátečním posypem. Lze jej vrstvit přes ubrus nebo přímo na stůl, a to v podobné nebo kontrastní barvě. Velmi oblíbené jsou běhouny z provázků a do módy se vrátily také krajky a výšivky. Lze je uspořádat podle potřeby: přes střed stolu, diagonálně nebo po stranách.

Jak ozdobit velikonoční stůl pomocí běhounu na stůl? Vzory běhounů jsou různé; od zajíčků a kuřátek až po barevná velikonoční vajíčka a květinové motivy. Důležité je, aby ladil se stylem nebo barvou celé výzdoby.

Velikonoční středové dekorace

Prostírání na velikonoční stůl je jednou z nejoblíbenějších dekorací, která umožňuje kreativitě roztáhnout křídla. Středový prvek může mít mnoho podob v závislosti na osobním vkusu. Vysoké sklenice lze použít jako stojany na svíčky nebo je ozdobit kyticemi květin. Krásně vypadají také hnízda z větviček, do kterých lze umístit velikonoční vajíčka.

jak vyzdobit velikonoční stůl

Pokud jde o velikonoční stůl, dekorace lze vytvořit z nádobí a předmětů denní potřeby. Košíčky na chléb, mísa s ovocem nebo dort se mohou proměnit v krásné velikonoční dekorace. Velikonoční atmosféru okouzleně podtrhnou čerstvé květiny ve štíhlých sklenicích nebo drobné květináče s jarními rostlinami.

Ubrousky a prostírání na velikonoční stůl

Prostírání na velikonoční stůl je běžným řešením. Jsou součástí výzdoby a zároveň chrání stůl nebo ubrus před ušpiněním. Prostírání a ubrousky by samozřejmě měly pěkně ladit s celkovou výzdobou. Můžete se rozhodnout pro hotové vzory s vánočním motivem nebo bez něj. Dobře budou fungovat podložky a ubrousky v jedné nebo dvou barvách, uspořádané střídavě.

jak vyzdobit velikonoční stůl

Mezi módní materiály patří provázek, bambus, korek a plsť. Jak vyzdobit velikonoční stůl ubrousky? Lze je srolovat a převázat ozdobným provázkem, lze je naaranžovat do sklenic v harmonice – nápadů je spousta.

Podívejte se: Jak se obléknout na Velikonoce?

Jak vyzdobit velikonoční stůl v moderním stylu?

Velikonoční stůl v moderním stylu je elegance s nádechem luxusu, které lze dosáhnout s malými náklady. Stačí vyzkoušet několik nápadů. Velmi elegantním řešením jsou tři ubrusy v různých odstínech šedé barvy, které se vrství na sebe. Hodí se sem bílé nádobí a proutěná hnízda se svíčkami.

Bílý ubrus lze oživit barvami, například pastelovými talíři. Jak můžete vyzdobit velikonoční stůl, abyste zvýraznili jeho střed? Použijte dlouhý kus kůry a naplňte ho velikonočními vajíčky, zimostrázem nebo figurkami kuřátek. Krásně bude vypadat také váza s tulipány nebo narcisy.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Velikonoce


Jak pomalować paznokcie na Święta Wielkanocne?

Jak si nalakovat nehty na Velikonoce?

11 května 2023 | Autor: Adéla Svobodova
Estetika a smysl pro vkus jsou základem dobrého vzhledu. Je dobré vypadat dobře po celý rok, ale jsou dny, kdy chcete vypadat ještě lépe. To platí i pro nehty, které...
Přečtěte si více
Jak się ubrać na Święta Wielkanocne

Jak se oblékat na Velikonoce? Elegantní styly

10 května 2023 | Autor: Adéla Svobodova
Velikonoce mohou vyvolávat rozporuplné emoce. Na jedné straně jejich povaha vybízí k vážnosti a zamyšlení, na straně druhé jarní aura dodává energii a zlepšuje náladu. Dají se tyto dvě věci...
Přečtěte si více
Jak udekorować okno na Wielkanoc

Jak vyzdobit okno na Velikonoce? Zajímavé nápady

13 května 2023 | Autor: Adéla Svobodova
Zdobení domu na svátky je oblíbeným a přátelským zvykem. Často se zdobí stoly, police, stěny, ale i dveře a okna. Jak se zdobí okna? Můžete na to jít okázale, ale...
Přečtěte si více