Jak se oblékat do divadla? Elegantní styly pro léto i zimu

Jak se oblékat do divadla? Elegantní styly pro léto i zimu

Ještě před tuctem let byla večerní návštěva divadla nevyhnutelně spojena s elegantními šaty nebo smokingem. V dnešní době si můžete dovolit méně formální, ale stále elegantní oblečení. Co si tedy vzít na sebe, když jdete do divadla? V dnešní době je divadlo všeobecně dostupné, takže si můžete odpustit gala šaty a nahradit je elegantním stylem. V tomto článku vám poradíme, jak se oblékat do divadla, abyste si mohli vybrat svůj styl a vyhnout se společenskému faux pas.

Jak se oblékat do divadla? Základní pravidla

Dlouhé plesové šaty, vysoké jehlové podpatky a dlouhé rukavice jsou oblečením, které se kdysi považovalo za nezbytnou součást návštěvy divadla. V současné době vládne v divadelních vestibulech ležérnější a pohodlnější styl. Pokud jde o styling pro divadlo, je dobré zachovat jednoduchost a vyhnout se přílišné eleganci. Bohatě zdobený oblek nebo rozevláté šaty nemusí být pro tento typ výletu vhodné.

jak se oblékat do divadla

Nejlepší je zvolit jednoduše elegantní oblečení. Živé vystoupení je stále výjimečnou událostí, která vyžaduje něco víc než každodenní oblečení. Je důležité vyhnout se extrémům. Styling by neměl být přehnaně elegantní, ale ani nedbalý a každodenní.

Jak se v létě oblékat do divadla?

Léto je období, kdy je styling pro divadlo nejjednodušší. Svrchní oděv nepotřebujete, i když pokud má představení skončit později, je lepší vzít si s sebou elegantní trenčkot. Co se týče barev, je nejlepší zvolit tlumené barvy – béžovou nebo hnědou. Nejjednodušší způsob, jak si vybrat správný styl do divadla, je zaměřit se na šaty. Nejlepší volbou jsou koktejlové šaty s dlouhými rukávy.

co si vzít na sebe do divadla

Dobrou volbou je také dlouhá sukně z lehkého materiálu. Kombinujte je s elegantní halenkou nebo jednoduše s bílou košilí. I když je venku horko, v divadle může být trochu chladno. V tomto případě je nejlepší volbou klasický svetr nebo sako. Když přemýšlíte o letním stylu do divadla, žabky a ležérní sandály byste měli zavrhnout. Mnohem lepší volbou bude plná obuv, jako jsou baleríny, lodičky nebo elegantní jehlové podpatky.

Jak se oblékat do divadla v zimě?

Když přemýšlíte o stylizaci do divadla v zimě, je třeba zvážit svrchní oblečení, které by mělo ladit se zbytkem vašeho oblečení. V tento večer je lepší nechat péřovou bundu doma a nahradit ji elegantním kabátem nebo kožichem. Navzdory nízkým teplotám se do divadla vyplatí vzít si midi nebo maxi šaty s obepínajícím výstřihem. Zajímavou nabídkou může být kombinace kalhot klasického střihu s elegantní halenkou. Oblečení lze sladit s velurovým sakem nebo elegantním blejzrem.

co si vzít na sebe do divadla

Pokud jde o boty, nejlepší volbou jsou samozřejmě holínky nebo kozačky. K večernímu outfitu se hodí tmavé punčocháče. Když se v zimě chystáte do divadla, je lepší nechat džíny doma. Džíny jsou skvělé kalhoty, ale do divadla jsou lepší látkové modely s výraznou manžetou.

Jak se oblékat do hudebního divadla a opery?

Večer v opeře nebo v hudebním divadle vyžaduje o něco luxusnější oblečení. Pro tento typ výletu se nejlépe hodí koktejlové šaty v midi nebo maxi délce. Skvělou volbou je trocha třpytu v podobě doplňků nebo volba látky s jemným brokátem. Pro hudební divadlo nebo operu může být zajímavým oblečením elegantní kombinéza se sakem.

jak se oblékat do hudebního divadla

Vkusná bude také kombinace klasických kalhot s elegantní halenkou nebo košilí. Pro dámy, které milují sukně, je skvělým řešením nahradit kalhoty dlouhou tužkovou sukní. Vzhled doplňte botami na vysokém podpatku a doplňky, jako je střídmá kabelka a decentní zlaté nebo stříbrné šperky. Operní oblečení můžete doplnit také šátkem nebo šálou.

Jaké doplňky si mám vzít do divadla?

Elegantní styling do divadla vyžaduje výběr správných doplňků, které tento výjimečný večer umocní. V tento den je lepší vynechat velkou kabelku a nahradit ji malou spojkou v tmavých barvách

jaký kostým si vzít do divadla

Když už mluvíme o doplňcích, nezapomeňte na šperky. Pokud je styl křiklavý, je lepší zvolit střídmost v podobě jednoduchého řetízku s náušnicemi. Chcete-li vypadat decentněji, zvolte ozdobnou brož spolu s elegantním náramkem. Nejdůležitější je zachovat umírněný styl a zdůraznit pouze jeden prvek.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda