Jak se obléknout na firemní akci? Osvědčené a vyzkoušené vzhledy

Jak se obléknout na firemní akci? Osvědčené a vyzkoušené vzhledy

Firemní večírek je důležitou součástí pracovního života každého zaměstnance bez ohledu na velikost firmy nebo počet zaměstnanců. Účast je nezbytná a někdy může být přizván i doprovod. Účelem setkání zaměstnanců je vzájemně se poznat na méně formální bázi a bez profesních závislostí. Pozitivní vztahy navázané na této akci povedou k ještě lepším kontaktům na profesionální úrovni.

Jak se mám obléknout na firemní akci?

Jednou z prvních otázek, které vyvstanou po oznámení místa a data konání firemní akce, je: Co si mám vzít na firemní akci? Odborníci na tuto problematiku vždy radí, že je třeba pečlivě promyslet firemní styling, a to platí jak pro dámy, tak pro pány. Proč? Protože vybraný outfit pro firemní akci už navždy zůstane v kronice firmy. Tím spíš, že na internetu se nic neztratí, styling na firemní večírek bude komentován, kritizován a diskutován tak dlouho, dokud bude vyobrazená osoba pro firmu pracovat.

jak se obléknout na firemní akci

Když opravdu nevíte, co si vzít na firemní akci, je nejlepší sáhnout po klasice, bez extravagance, ale také bez přílišných výstřihů a příliš velkorysých výstřihů. To platí pro muže i ženy. Koneckonců je třeba vždy počítat s tím, že firemní akce je maraton, nikoli sprint, a jak večer postupuje a nálada se stává frivolnější, původně elegantní oblečení se obvykle stává ležérnějším až přehnaným. Zvěčnění neúplného nebo roztřepeného oblečení na fotografii nikomu v kariéře nepomůže.

Co si vzít na firemní akci?

Než si vyberete šaty na firemní akci, je dobré si je pečlivě prohlédnout:

  • scénář události
  • příležitost
  • umístění
  • trvání
  • cestovní podmínky

Velmi často organizátoři akce uvádějí očekávané oblečení již na pozvánce. S touto podmínkou byste neměli polemizovat, nejlépe je jí plně vyhovět.

co si vzít na firemní akci

I když se firemní akce skládá ze dvou částí, formální a neformální, oblek se hodí vždy. Zvláště nyní, kdy je dámský oblek ve výrazných barvách, modré, červené, oranžové nebo fialové, na vrcholu seznamu módních trendů. Oblek bude fungovat kdykoli a za jakýchkoli podmínek, dokonce i venku. Když máte pochybnosti, vezměte si s sebou dva páry bot, jedny na podpatku a druhé sportovní, které také dokonale ladí s oblekem.

Jak se obléknout na firemní akci pod širým nebem?

Firemní večírky se velmi často konají venku nebo v kombinovaném systému, některé venku a některé uvnitř. Při rozhodování, co si vzít na firemní akci na sebe, se vyplatí pečlivě si ověřit, jaký charakter má akce venku. Šaty na venkovní firemní akci v historickém parku nebo v zahradách restaurací mohou být koktejlové, v délce od mini po midi.

jak se obléknout na venkovní firemní akci

V létě budou skvěle vypadat vzdušné šaty s módními vzory, jako je velký hrášek, leopardí potisk nebo geometrické vzory. Šaty na pracovní večírek mohou být bílé a látka krajková, ale pak je dobré mít s sebou pro změnu jiné šaty.

Jaké šaty na firemní akci?

Firemní akce může být alespoň zčásti velmi formální. Oblečení na slavnostní firemní večeři by mělo být také formální a slavnostní. Při kompletaci oblečení na firemní akci tohoto typu je vhodné začít oblekem, který však může zahrnovat i módní černé kalhoty a košili s límečkem moderního střihu, s nonšalantní kravatou visící nonšalantně pod krkem, která je v poslední době tak módní. Styly pro firemní akce musí být ušity z vynikajících látek s dokonalým střihem. Klasické oblečení pak vypadá elegantně a ladí s krásou místa konání

jaké šaty na firemní akci

Optimální volbou jsou vždy odpolední šaty. Neměla by být šita z příliš lesklých, karnevalových látek, pokud společnost nemá v úmyslu uspořádat slavnostní ples. Pokud se však jedná pouze o slavnostní večeři, hodí se klasické šaty s lehce sportovním nádechem, které ocení charakter večera, ale zachovají si od něj mírný odstup. Zejména proto, že se můžete setkat s velmi rozdílnými přístupy k tomuto tématu.

Výběroblečení pro firemní výročí nemusí být složitý proces výběru. Stačí důvěřovat klasice, zvolit kvalitní látku, vybrat správný outfit vzhledem k povaze akce a nemusíte se obávat trapných fotografií

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda