Jak se obléknout na obhajobu bakalářské práce?

Jak se obléknout na obhajobu bakalářské práce?

Obhajoba bakalářské práce je důležitým okamžikem v životě každého studenta. V tento den musíte vypadat moderně a profesionálně. Pro zkoušku existuje specifický dress code, který byste měli dodržovat, abyste na zkoušející udělali dobrý dojem. Dress code by měl také zajistit studentovo pohodlí a komfort. A jak byste se měli oblékat na obhajobu bakalářské práce?

Zásady stylingu a doporučené barvy

Styling na obhajobu by měl sestávat z jednoduchého a přiléhavého oblečení. Oblečení by nemělo být příliš volné, ale zároveň by mělo přidat na vážnosti studenta v tento velmi důležitý den. Z tohoto důvodu volte univerzální střihy a tlumené barvy. Ideální je kombinace černé a bílé, stejně jako béžová, šedá a tmavě hnědá. Co byste si měli vzít na obhajobu bakalářské práce? Zvolený outfit nesmí příliš odhalovat. Rozhodně je lepší vzít si tričko s malým výstřihem a sukni alespoň ke kolenům.

oblečení pro obhajobu bakalářské práce

Co si mám vzít na obhajobu bakalářské práce?

Studentky často přemýšlejí, co si vzít na obhajobu bakalářské práce, aby zvýšily své šance na úspěch. Pěkné oblečení sice nezaručuje úspěch, ale i tak je dobré se na svůj šatník podívat důkladně. V tento výjimečný den bude dobré zvolit klasický styling a jednotlivé kusy oblečení by měly být dokonale vyžehlené a upravené. Dámy si mohou obléknout např:

  • vestavěné šaty
  • elegantní oblek
  • hladkou košili

Oblečení na obhajobu bakalářské práce by mělo být decentní, protože nejdůležitější pro vás při zkoušce je řádně prezentovat své znalosti.

Oblečení na obhajobu bakalářské práce

Strukturované šaty na obhajobu bakalářské práce jsou vynikající volbou. Nejlepší je zvolit model s krátkým nebo dlouhým rukávem bez zbytečných doplňků nebo aplikací. Pásek se sponou, nějaký jemný šperk a kožená kabelka dokonale doplní vzhled. Černé šaty na obhajobu mohou mít také všitý límeček nebo malé vsadky z lehčích materiálů.

šaty na obhajobu bakalářské práce

Elegantní dámský oblek s halenkou

Elegantní dámský oblek s halenkou je pro odvážné dámy, které rády vyčnívají z davu. Takový outfit na obhajobu bakalářské práce vypadá velmi módně a elegantně. Na míru šité sako zeštíhluje postavu, zatímco kalhoty s vysokým pasem zdůrazňují tvarované nohy. Oblek slaďte s vysokými podpatky v nude, černé nebo béžové barvě.

Styly s košilí na obhajobu bakalářské práce

Oblékání na bakalářskou obhajobu by mělo být také pohodlné. Bílá hedvábná košile proto může být dobrou alternativou k šatům. V závislosti na vašich preferencích ji můžete sladit s látkovými kalhotami nebo tužkovou sukní. Oblečení na obhajobu bakalářské práce musí být velmi formální a slavnostní. Výbornou volbou budou například vázané košile nebo modely s vysokým límcem.

dress code pro obhajobu bakalářského titulu

Jaké boty si vzít na obhajobu diplomové práce?

Boty na obhajobu bakalářské práce by měly zakrývat prsty a nejlépe mít hladký svršek. Barevné modely s lesklými aplikacemi se v tento den nehodí. A jaké boty si vzít na obhajobu bakalářské práce? Skvělou volbou budou semišové kozačky, kožené polobotky nebo klasické lodičky. Velmi profesionálně vypadají také padnoucí jehlové podpatky v tlumených barvách.

Co si mám vzít na obhajobu bakalářské práce?

K oblečení na obhajobu bakalářské práce je dobré sladit stylové doplňky. K tomu můžete zvolit zlaté nebo stříbrné šperky a malou kabelku, do které se vejde jen to nejnutnější. A co je nejlepší vzít si na obhajobu bakalářské práce s sebou? Šperky by neměly odvádět pozornost od osoby skládající zkoušku. Optimální volbou proto bude jemný náhrdelník se srdíčkem, malé náušnice a náramek bez přívěsků. Pokud jde o kabelku, ideální bude psaníčko nebo módní spojovací taška.

co přinést na obhajobu bakalářské práce

Vhodné oblečení na obhajobu bakalářské práce je dobrým způsobem, jak se cítit sebevědomě. Na míru šité oblečení udělá na komisi pozitivní dojem a může také výrazně snížit pociťovaný stres. Takový styling bude skvěle vypadat na památeční fotografii. Vyplatí se proto pečlivě vybírat oblečení pro tento výjimečný den.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda