Jak se obléknout na rodinné focení? Praktické tipy

Jak se obléknout na rodinné focení? Praktické tipy

Rodinná sezení jsou výjimečné okamžiky, které stojí za to zachytit na fotografiích. Výběr správného oblečení však může být obtížný. V tomto článku se vám pokusíme s tímto úkolem pomoci a poradíme vám, jak se na rodinné focení obléknout.

Rodinné focení – jak se obléknout?

Než začnete plánovat oblečení, je vhodné věnovat pozornost několika důležitým aspektům:

  • Barevné schéma oblečení – vyplatí se zvolit jednotnou barevnou paletu, která bude na fotografiích vypadat dobře.
  • Styl oblečení – správný styl oblečení by měl být pohodlný, ale zároveň vypadat esteticky.
  • Roční období – nezapomeňte přizpůsobit oblečení ročnímu období, ve kterém se bude fotografování konat.

Při výběru správného oblečení pro rodinné focení nezapomeňte na jednotnou barevnost, styl oblečení a zohledněte roční období. Zohledněním těchto tipů si jistě vytvoříte krásné vzpomínky v podobě fotografií.

rodinné sezení jak se oblékat

Rodinné focení v určitém stylu

Při plánování oblečení na rodinné focení je důležité určit si svůj styl. Můžete se rozhodnout pro formální oblečení, které naznačuje důležité datum, jako je narození nového dítěte nebo Vánoce. Pro venkovní focení je určitě vhodnější uvolněný styl, který do focení vnese radost a volnost. Je důležité, aby všichni členové rodiny nosili stejný styl oblečení a vytvořili tak harmonický celek.

Formální – Pokud chcete, aby rodinné focení odráželo eleganci a úroveň, zvolte formální styl oblékání. Pro muže to může znamenat oblek nebo sako a pro ženy elegantní šaty nebo sukně.

Volné – Pokud dáváte přednost ležérnější a přirozenější atmosféře, vyplatí se zvolit volné oblečení. V takovém případě dobře poslouží džíny, bavlněná trička nebo svetry.

Tematické – Zajímavým nápadem je také uspořádat tematické focení. V takovém případě je vhodné společně s rodinou zvolit téma, např. boho, vintage nebo sportovní, a zvolenému konceptu přizpůsobit oblečení.

Barvy oblečení pro rodinné focení

Výběr barvy oblečení pro rodinné focení je nesmírně důležitý, aby fotografie vyšly esteticky a lahodily oku. Zvolte 2-3 hlavní barvy, které budou oblečení dominovat. Řiďte se pravidlem, že teplé barvy se hodí k teplým barvám a studené barvy ke studeným. Je také dobré zvolit si vedoucí barvu, která bude spojovat veškeré oblečení dohromady. Může to být teplý zemitý tón, studená modrá nebo klasická bílá. Vedoucí barva se může objevit v doplňcích, jako jsou šátky, šperky nebo boty.

nápady na venkovní rodinné sezení

Věnujte pozornost kontrastu mezi barvami oblečení a pozadím fotografií. Pokud plánujete focení na světlém pozadí, je dobré zvolit tmavší barvy oblečení, aby lépe vynikly. U tmavého pozadí vytvoří zajímavý kontrast světlejší oblečení.

Jak oblékat děti na rodinné focení?

Při oblékání dětí na focení mějte na paměti pohodlí. Děti budou muset nějakou dobu pózovat, proto je dobré zajistit, aby jejich oblečení bylo pohodlné. Vybírejte měkké materiály, které neomezují v pohybu. Dětské oblečení může být barevnější a vzorovanější než oblečení pro dospělé. Je však třeba pamatovat na to, aby byla stále zachována barevná sladěnost se zbytkem rodiny. Lze použít například sladěné doplňky, jako jsou čelenky, pokrývky hlavy nebo ponožky.

Snažte se zajistit, aby oblečení dětí dobře ladilo s oblečením zbytku rodiny. Toho lze dosáhnout použitím podobných barev, vzorů nebo doplňků.

Rodinné sezení v létě versus v zimě

Jaro a léto

V teplých měsících volte lehké a vzdušné oblečení. Volte přírodní látky, jako je bavlna, len nebo hedvábí. Myslete také na doplňky, jako jsou klobouky nebo sluneční brýle, které mohou fotografiím dodat krásný nádech.

venkovní rodinné sezení jak se oblékat

Podzim a zima

V chladnějších měsících se vyplatí investovat do teplého oblečení, jako jsou vlněné svetry, bundy nebo šály. Nezapomeňte zvolit vhodnou obuv, která bude pohodlná a zároveň stylová.

Oblečení na rodinné focení – na co byste měli pamatovat?

  1. Připravte si oblečení předem, abyste se v den focení vyhnuli stresu.
  2. Poraďte se s fotografem a proberte s ním svá očekávání ohledně stylu a barevnosti focení.
  3. Ujistěte se, že je vaše oblečení čisté a vyžehlené.
  4. Vyhněte se nadměrným vzorům a potiskům, které by mohly odvádět pozornost od vaší tváře.
  5. Před focením si oblečení vyzkoušejte, abyste se ujistili, že vše dobře sedí a padne.

Shrnutí

Nezapomeňte, že focení je především o společně stráveném čase a zachycení vzpomínek. Pokud budete dbát na výběr správného oblečení, budou fotografie vypadat esteticky a profesionálně. Dodržováním výše uvedených tipů snadno vytvoříte soudržný a atraktivní vzhled celé rodiny pro focení.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda