Jak uvázat dámský šátek? Módní způsoby

Jak uvázat dámský šátek? Módní způsoby

Šátek je nezbytnou součástí dámského šatníku. Ať už barevné, vlněné, hedvábné nebo pomačkané, tento doplněk dokáže nejen udržet tělo v teple v chladnějších dnech, ale také dodat nositeli určitý šarm a charisma. Abyste to však mohli udělat, musíte vědět, jak tento šátek správně uvázat, což se mezi ženami ukazuje jako velký problém. S pomocí následujících tipů se naštěstí naučíte, jak si šátek uvázat (vkusně a za pár vteřin) – ať už jde o lehčí, nebo silnější.

Jak si módně uvázat šátek? – rychlá a snadná inspirace

Při nákupu barevného šátku se málokterá žena věnuje tomu, jak šátek pěkně uvázat , většinou jen naznačujejeho strukturu, materiál a barvu. Teprve po zakoupení této módní součásti dámského šatníku se v mysli objeví otázky, jak uvázat dámský šátek. Není divu, protože jich je opravdu hodně!

Šátek lze uvázat:

  • tradičně kolem krku
  • na hlavě jako turban
  • nad hlavou a krkem
  • kolem pasu
  • kolem pasu jako pončo
  • přes jedno rameno
jak uvázat velký zimní šátek

Tato řešení však nejsou vhodná pro každou látku. Silnější pletené šály se v podzimním a zimním počasí jistě mnohem lépe hodí jako elegantní ponča než lehké hedvábné šály, které se obvykle vážou kolem krku. Tato metoda je jednou z nejčastěji používaných ozdob.

Jak si uvážu šátek kolem krku? – jednoduché řešení

Jedním znejjednodušších způsobů uvázání šátku kolem krku je použití tzv. pařížského uzlu. Hodí se téměř ke každé stylizaci se sakem, lehkými šaty, volnou sukní nebo ležérním kabátem. Toto řešení však není vhodné pro kombinaci s večerními styly, jako jsou koktejlové šaty.

Jak uvázat šátek na krk v pařížském stylu ve dvou snadných krocích? Šátek jednoduše přeložte na polovinu a navlékněte si ho přes krk tak, aby byl jeden konec kratší. Poté vložte oba delší konce do smyčky vytvořené na druhé straně krku a jemně je stáhněte k sobě. Uzel by měl být uprostřed.

jak uvázat dlouhou šálu

Jak si uvážu dámský šátek kolem krku? – druhý způsob

Nejoblíbenější oblastí pro zdobení šátkem nebo šálou je krk. Je to také oblast velmi náchylná k nachlazení kvůli senzibilizovaným lymfatickým uzlinám.

Pro správné zahřátí krku, ale také pro dodání správného stylu vašemu outfitu, si můžete uvázat bavlněný šátek nebo šátek na krk tak, že ho po celé délce obtočíte, aby se alespoň dvakrát ovinul kolem krku. Poté jednoduše zastrčte zbývající konce mezi vrstvy látky.

Jak si uvážete šátek kolem ramen? – metoda jednoho ramene

Dalším poměrně známým způsobem je uvázání šátku přes ramena. Stačí, když si šátek zavěsíte přes krk tak, aby oba konce volně visely, a jeden konec necháte volně viset za zády.

Tato metoda se hodí jak pro lehké bavlněné šály, tak pro silnější vlněné šály.

jak si uvázat šátek na ramena

Jak uvázat dlouhou šálu? – omotání kolem pasu

Když máte dlouhou šálu, můžete s její pomocí vytvořit opravdu nápadité a kreativní looky. Jedním z nich je způsob uvázání kolem pasu, který bude vypadat bláznivě ve spojení s džínami a bílou košilí nebo klasickými šaty.

Uvázání velkého šátku kolem pasu je stejně triviální činnost jako dříve uvedené způsoby. Konce šátku jednoduše přeložte přes krk a rozložte je, pak je zavažte tenkým páskem v tělové nebo černé barvě.

Jak uvázat velký zimní šátek – efekt ponča

Během zimního počasí málokdo dbá na to, aby vypadal elegantně. Hlavním cílem zimního stylingu je udržet chladné tělo v teple. Proto se většina dámského oblečení v zimě skládá především z tlusté, teplé šály. Pokud však takový doplněk doplníte správným cibulovým oblečením, můžete vytvořit opravdu poutavý vzhled.

jak si pěkně uvázat šátek

Při vázání zimní šály můžete začít tím, že si jeden konec šály položíte na rameno a pak se kolem něj omotáte, abyste vytvořili hřejivý vzhled ponča. Kromě toho lze šátek ozdobit světlou broží, kterou připevníte mezi jednu a druhou vrstvu látky, a tím mu dodáte charisma a zvýrazníte módní design.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda