Co dělá fyzioterapeut a kdo to je?

Co dělá fyzioterapeut a kdo to je?

Cílem fyzioterapie je především zmírnit bolest, zabránit recidivě a pomoci získat zpět plnou pohyblivost. Pole se větví na několik typů a každý z nich se vybírá individuálně. A přestože téměř všichni slyšeli pojem “fyzioterapie”, nedokážou si ho vysvětlit. Co fyzioterapeuti dělají a jak se jejich práce liší od práce rehabilitačních pracovníků?

Kdy může fyzioterapeut pomoci?

Udržování správné mobility určuje mnoho funkcí v životě člověka. Práce, každodenní práce a sport jsou činnosti, které vyžadují, abychom udržovali své tělo v kondici a zdraví. Bohužel stále více lidí má problémy s pohybovým aparátem, které vedou k četným poruchám funkce a v extrémních případech i ke ztrátě nezávislosti. Cílem fyzioterapie je zastavit postupující bolestivé změny v pohybovém aparátu. Kdo je fyzioterapeut a co je náplní jeho práce?

co dělá fyzioterapeut

Kdo je fyzioterapeut?

Kdo je fyzioterapeut? Fyzioterapeut je osoba, která má vysokoškolské vzdělání zaměřené na obor fyzioterapie, což je samostatná lékařská profese. Vzdělávací program pro mladé odborníky je založen na předávání důkladných a specifických znalostí o pohybovém aparátu, o nemocech a stavech s ním spojených, o diagnostice problému a o tom, jak jej léčit pomocí vhodných technik a léčebných postupů. Fyzioterapeuti jsou obvykle zaměstnáni v soukromých nebo veřejných zdravotnických zařízeních, fitness klubech, sportovních klubech, sanatoriích nebo centrech volného času

Co dělá fyzioterapeut?

Co dělá fyzioterapeut? Především se jedná o léčbu bolesti spojené s pohybovým aparátem. Cílem léčby je poskytnout tělu správný stimul, který povzbudí regenerační proces a potlačí bolest a otoky. Cílem této léčby je úplné uzdravení a zlepšení kvality života pacienta

který je fyzioterapeutem

Co dělá fyzioterapeut? – zákroky prováděné fyzioterapeuty

Fyzioterapie využívá při své práci různé typy metod a postupů. Návštěvu fyzioterapeuta si obvykle spojujeme výhradně s masážemi těla. To je však zcela mylná představa. Odborníci při své práci využívají různé léčebné metody zaměřené na zlepšení zdravotního stavu pacienta. Jaké fyzioterapeutické postupy rozlišujeme?

  • terapie rázovou vlnou
  • laserová terapie
  • magnetoterapie
  • léčba elektřinou: elektrostimulace, iontoforéza
  • kryoterapie
  • léčebná gymnastika
  • masáže: léčebné, klasické, relaxační
  • Kinesio taping
  • ultrazvuková terapie

Jaký je rozdíl mezi fyzioterapeutem a rehabilitace?

Fyzioterapie a rehabilitace – ačkoli se na první pohled může zdát, že jde o totéž, jedná se o dva odlišné pojmy s různým významem. Jaký je rozdíl mezi fyzioterapeutem a rehabilitačním terapeutem?

jaký je rozdíl mezi fyzioterapeutem a rehabilitace

Rehabilitace je práce s tělesně nebo duševně postiženými lidmi. Cílem je obnovit částečnou nebo úplnou nezávislost, což platí jak pro mentální, tak pro fyzické postižení. Práce rehabilitačního pracovníka je založena na zapojení pacienta do společných aktivit s cílem zlepšit jeho schopnost fungovat ve společnosti, komunikovat, dosáhnout samostatnosti, správně vnímat podněty, léčit poruchy a vrátit se k mobilitě.

Rehabilitace je tedy pojem s širším rozsahem interakcí. Co může v tomto případě udělat fyzioterapeut? Fyzioterapie je jedním z pilířů rehabilitace a je založena na odstranění bolesti pohybového aparátu. Fyzioterapeuti proto pracují pouze s pohybovým aparátem, ale nikoli s psychoterapií nebo terapií pro zlepšení komunikačních dovedností

co może fizjoterapeuta

Jak se mám obléknout, když jdu k fyzioterapeutovi?

Návštěva fyzioterapeuta často vyžaduje provedení vhodných cviků. Proto je nejlepší pohodlné nebo sportovní oblečení. Je důležité, aby oblečení nijak neomezovalo vaše pohyby a umožňovalo vám volný pohyb a fyzickou aktivitu. Jak dlouho trvá návštěva fyzioterapeuta? Na tuto otázku bohužel neexistuje jednoznačná odpověď. Doba trvání závisí především na problému a zvolené metodě léčby. Proto je vhodné, abyste při konzultaci s odborníkem podrobně probrali jednotlivé otázky vaší návštěvy.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Zdraví