Jak se oblékáte na svatební hostinu jako host?

Jak se oblékáte na svatební hostinu jako host?

Svatební styling je poměrně jasný: pánové oblek a bílá nebo světlá košile, dámy koktejlové šaty. Najít dokonalé oblečení na svatbu samozřejmě není vždy snadné, ale pro mnoho lidí je větším problémem, jak se obléknout na hostinu. Navrhneme vám, jaké oblečení se bude nejlépe hodit na hostinu, bude pohodlné a bude odpovídat svatebnímu dress code.

Jak se oblékat na svatební hostinu? – základní principy

Svatebníhostina je o něco volnější příležitost než svatba. Mnoho hostů se navíc nezdrží dlouho, přijdou jen na večeři, rozloučí se s ženichem a nevěstou a s rodinou a odjedou domů. Večerní hostina navíc začíná poměrně brzy, obvykle kolem 12. až 13. hodiny, a proto se zde nehodí elegantní večerní šaty, které jsou tak vhodné pro svatební hostinu. Přesto by měl být styl elegantní a naznačovat slavnostní charakter události. Nejlépe je jednoduše přizpůsobit ji ročnímu období a okolnostem.

Jaké je správné oblečení na svatební hostinu?

Na večírcích s opravami stále převládají šaty. Není divu – jsou ženské, pohodlné a elegantní. Nejsou však nutností. Ve skutečnosti se hodí jakékoli elegantní oblečení. Na takový večírek si můžete vzít i kalhoty, ale džíny samozřejmě raději nechte doma.

co si vzít na svatební hostinu

Nejdůležitějším úkolem je sladit oblečení s danou příležitostí. Koneckonců ne všechny svatební hostiny vypadají stejně. V některých částech Polska je to pokračování svatební oslavy trvající až do noci, jinde je to krátká oslava končící hned po večeři. Někdy se hostina koná na zahradě, jindy je to jídlo v restauraci, kde se hostina konala. I v létě si můžete dovolit dopřát o něco více než v zimě.

Teplé měsíce si žádají barvy a mnoho hostů toho využívá. Pokud jde o svatbu, je však vhodné vyhnout se bílé barvě a křiklavějším vzorům a barvám. Mohly by odvádět pozornost od nevěsty a ženicha, a to není v dobrém tónu. Pokud se rozhodnete pro černé nebo tmavě modré šaty, nezapomeňte na světlé a barevné doplňky – kabelku nebo šperky, které vzhled rozzáří.

Co si vzít na ples?

Na recepcimůžete zvolit jednoduchou eleganci. Skvělou volbou je princeska nebo klasické malé černé šaty. Vhodnými doplňky, šperky, botami nebo kabelkou jim dodáte lehkost a slavnostní nádech. Dlouhý řetízek v uzlu nebo kontrastní jehlové podpatky jsou dokonalou tečkou, díky níž i tento strohý styl bude vypadat slavnostně, elegantně a jednoduše nádherně!

jaké šaty si vzít na svatební hostinu

Večírek v místě konání s živou kapelou a tancem může vyžadovat jiné oblečení. Jaké šaty byste si měli vzít na večer? Vyberte si koktejlové šaty ve světlých odstínech nebo elegantní halenku a sukni. Nejlepší je sukně splývavá nebo áčková. Tužkové sukně si raději nechte do kanceláře nebo na rande. Koneckonců, tančit v nich bude opravdu těžké a zábava je zde nejdůležitější.

Jaké šaty na letní svatbu?

V létě se snoubenci často rozhodnou uspořádat neformální zahradní party. Za takových okolností není třeba dlouho přemýšlet o tom, jaké šaty si obléknout na recepci. Stačí lehké, vzdušné a nenápadné oblečení. Vybírejte si lehké a vzdušné materiály, které umožňují pokožce dýchat. Určitě se v nich budete cítit pohodlně.

jak se obléknout na svatební hostinu

Inspirace pro zajímavý styl svatební hostiny

Příznivci kalhot a sportovnějšího stylu si také nemusí lámat hlavu s tím, jaké oblečení je vhodné na opravu. Je to neformální příležitost, takže se můžete obejít bez šatů, ale přesto zůstat mezi elegantními styly. Módní látkové kalhoty doplněné elegantní šifonovou halenkou – hit. Co takhle něco s bláznivě módním španělským výstřihem? Určitě se stane hitem letních večírků.

jak se obléknout na večeři jako host

Na recepcisi můžete zvolit také tuniku. Určitě budou pohodlnější než typické koktejlové šaty. Stačí si vybrat jeden ze zajímavých, ležérních, ale ne každodenních stylů a sladit ho se správnými doplňky. Dobře upravený účes zde také může udělat hodně dobrého. Existuje mnoho způsobů, jak dosáhnout ležérního vzhledu, jen je třeba pečlivě promyslet všechny prvky oblečení.

Ples je příležitost, kdy si můžete pohrát s módou a vyjádřit svůj styl. Je však třeba mít na paměti, že ačkoli je zde dress code uvolněný, stále se jedná o slavnostní událost, na kterou je třeba se vhodně obléknout.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda