Jak se obléknout na křtiny?

Jak se obléknout na křtiny?

Křtiny jsou církevní slavností, která vyžaduje, aby si všichni účastníci vybrali správné oblečení. Hodně také záleží na několika důležitých faktorech, např. na ročním období, době po porodu nebo osobních preferencích. Oblečení musí být elegantní a formální, v určitém barevném provedení.

Jako mladá matka musí žena také pečlivě přemýšlet o své image. Kromě obecně uznávaných pravidel by měla brát ohled na pohodlí a kvalitu použitých materiálů.

Jak se obléknout na křtiny?

Které křestní šaty pro matku?

Mladá matka bude pravděpodobně kojit a její oblečení musí být pohodlné. Šaty nebo sukně, halenka či kalhoty by měly být ve světlých a klasických tónech. Nejžádanější barvy jsou:

  • bílá
  • růžová
  • écru
  • béžová

Jasné barvy jsou pevnou součástí tohoto svátku a měly by se dodržovat. Velmi výrazné a křiklavé barvy, jako je červená nebo fialová, nejsou vhodné nebo dokonce doporučené. Nosit oblečení v křiklavé barvě by bylo docela neštěstí.

Jak se obléknout na křtiny svého dítěte?

Křestní šaty pro matku musí mít vhodnou délku, tj. midi nebo maxi. Mini šaty, které jsou těsné a zdůrazňují ženské křivky, nejsou na místě. Střih šatů musí být volný, ne těsný. Výstřih by měl končit těsně pod krkem a samotné šaty by neměly příliš odhalovat, včetně ramen. Doporučujeme zvolit křestní šaty z přírodních materiálů, které zvýší komfort nošení. Přírodní materiály nedráždí pokožku, což je důležité s ohledem na tělo ženy po porodu nebo kojící ženy, stejně jako dítěte, které bude v těsném kontaktu s materiálem.

Co si vzít na křtiny jako kmotra?

Křestní oblečení pro kmotru by nemělo obsahovat žádné ozdoby, jako jsou flitry, třpytky nebo jiné lesklé doplňky. Šaty musí být střídmé, ale zároveň pohodlné. Na druhou stranu drobné výšivky nebo elegantní volánek svou přítomností nenaruší formální tón oblečení.

Jaké šaty na křtiny?

Elegantní křestní šaty jsou k dostání v mnoha buticích. V obchodních řetězcích může být obtížné najít něco elegantního a vhodného. Nejlepší je směřovat své kroky do obchodů s elegantním oblečením určeným pro slavnostní příležitosti.

Jaké boty na křtiny?

Co se týče bot, oblečení na křtiny vyžaduje klasické lodičky s malým podpatkem. Prsty na nohou a paty by měly být zakryté, takže sandály se nedoporučují. Nic vám však nebrání v nošení otevřených balerín, které také umocní slavnostní ráz oblečení.

Co si vzít na křtiny?

Co si vzít na křtiny v létě?

V létě si můžete dovolit šaty s jemným květinovým vzorem, který není příliš vtíravý, ale spíše tlumený v přijatelných barvách. Navzdory panujícím vedrům je důležité mít na paměti, že délka šatů by měla být pod kolena nebo nad ně. Důležité je také, aby byl dostatečně zakrytý výstřih. Křtiny jsou obřadem, který se koná v kostele, takže je zde vyžadován elegantní dress code.

Co si vzít na křtiny v létě?

Ve zdech kaple nebo baziliky je obvykle příjemný chládek a v létě není nutné další zakrývání. Naopak v případě šatů s tenkými ramínky je nezbytné sako s dlouhými nebo krátkými rukávy ve světlých barvách.

Jak se obléknout na křtiny v zimě?

Styling pro křtiny v zimě by měl být elegantní, pohodlný a předevšímby námměl poskytovat dostatečnou ochranu před nízkými teplotami. V zimě jsou podmínky poněkud méně příznivé, proto je třeba myslet především na tepelný komfort. Doporučujeme šaty z elegantních a hrubých úpletů v barvách ne nepodobných těm, které byly zmíněny výše. Ke slavnostní atmosféře se hodí také dámský oblek se sukní. Doplňte je punčochami tělové nebo černé barvy

Jak se obléknout na křtiny v zimě?

Na nohou elegantní boty, nejlépe ve světlých tónech, tj. světle hnědé, popelavé, ale přijatelné jsou i klasické černé. Špatnou volbou nejsou ani kozačky, ale nejlépe s nízkým podpatkem sahajícím do půli lýtek. Navrch lze nosit kabát nebo kožich, rovněž ve světlých barvách, černá zde nemusí být dobrou volbou, nejlépe ecru nebo béžová. V zimě vás také může lákat elegantní komplet s kalhotami. Dbejte na to, aby kalhoty nebyly příliš těsné, takže klasické kalhoty s rovným střihem nejsou tou správnou volbou.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda