Jak se obléknout na rande s přítelem?

Jak se obléknout na rande s přítelem?

První pohledy, nesmělé úsměvy a… stalo se to! Obdrželi jste pozvánku na rande! Zaplavila tě vlna radostného nadšení, cítila ses fantasticky, jako zamilovaný teenager. A když ten den přijde, stojíte před otevřenou skříní a přemýšlíte, čím okouzlit svého vyvoleného. Jsou šaty na rande vždy dobrou volbou? Jaký styling data byste měli zvolit v závislosti na místě konání? V tomto článku se podíváme na nejosvědčenější styly pro tento výjimečný den.

Obecná pravidla pro oblékání na rande s přítelem

Nejprve si musíte zjistit, kam jedete. Teprve na základě těchto informací můžete začít plánovat styling rande. Elegantní vysoké jehlové podpatky budou vypadat skvěle na schůzce v restauraci, ale na rande venku pravděpodobně neprojdou.

styling, jak se oblékat na rande

Při úpravě oblečení pro tento výjimečný den je také důležité zaměřit se na pohodlí. Pokud se vaše rande odehrává v méně formálním tónu, například doma nebo v pizzerii, není důvod oblékat si omezující šaty nebo oblečení, ve kterém se budete cítit nepříjemně. Je dobré zvolit oblečení, které vám nezkazí náladu odřenými podpatky nebo drhnoucí krajkou.

Jak se oblékáte na procházku?

Při výběru oblečení na rande hrajerozhodující roli roční období. Styling na letní rande se zásadně liší od stylingu na podzimní rande. Jedno pravidlo je jistě společné: měli byste se oblékat pohodlně, tj. volit tzv. sportovní styl. Nenoste nové boty, protože by se mohly odřít a dlouhé běhy s odřenými podpatky nejsou žádná legrace. Nejlepší jsou osvědčené, čisté boty. Ideální jsou mokasíny nebo lodičky.

jak se obléknout na procházku

Proč právě tyto? Snadno je sladíte s pohodlnými džínami a teplým rolákem – na podzimní rande. Na chladnější podzimní večery si oblečte džínovou bundu nebo koženou bundu ramono. Na rande v teplejším počasí jsou ideální šaty ze vzdušného materiálu a sandály nebo baleríny. Velmi dobrou volbou je také klasická kombinace džínových kalhot s elegantní halenkou. Nezapomeňte se doplnit přívěskem a hodinkami nebo náramkem.

Jak se obléknout na rande v kině?

Pokud se vaše rande koná v kině, rozhodně zvolte pohodlný styling. Počítejte s tím, že většinu času strávíte vsedě, takže krátké, rozevláté sukně nebo šaty mohou být problematické. Když si většinu času opravujete oblečení, může se kouzlo výjimečného setkání vytratit.

jak se obléknout na filmové rande

Hodí se sem všechny druhy kalhot, jako jsou nedávno do módy se vracející šité sukně nebo elegantní smoking. Doplňte ji světlou, vzdušnou halenkou nebo boxerským topem a přehoďte přes ni svetr nebo ramínka. Doplňte je nízkými podpatky nebo elegantními mokasínami.

Jak se obléknout na rande v restauraci?

Pokud jde o návštěvu restaurace, vyplatí se zvolit eleganci. Máte krásné šaty, které vám už dlouho visí ve skříni? Nyní máte příležitost ji dobře využít. Šaty na rande se obvykle vybírají velmi pečlivě a vítězí skromnější modely. K šatům na rande přidejte elegantní doplňky, jako jsou náušnice a náhrdelník. Pokud jde o kabelky, pro tento výjimečný den se hodí malá kabelka nebo nejlépe kabelka se spojkou.

jak se obléknout na rande v restauraci

A co když je vybranou restaurací pizzerie?

Večerní šaty se rozhodně nehodí, pokud jdete do pizzerie. Neodpírejte si však potěšení z nošení šatů. V létě se hodí vzdušné šaty, lehké přehozy a dívčí balerínky, na podzim nebo v zimě zase úpletové šaty s dlouhým rukávem v teplé barvě a stylové kozačky nebo boty.

Jak se obléknout na rande doma?

I zde vám doporučujeme, abyste se oblékli především pohodlně. To samozřejmě neznamená teplákovou soupravu. Na domácí rande se hodí pohodlné širší džíny nebo svetry, halenka bez ramínek a lehký nebo silnější svetr. Ten si můžete vybrat podle ročního období.

jak se obléknout na rande doma

Můžete si také vybrat šaty pod kolena nebo pod kolena. Podle polských zvyklostí není nutné nosit doma boty, takže pro přechod z jednoho bytu do druhého si vezměte jen ty, které jsou pohodlné.

Styling a líčení na rande

Kromě správného stylingu na rande se vyplatí zvolit i správný make-up. Mírně kouřové osvětlení v restauraci je skvělé pro výraznější večerní líčení, ale na rande venku nebo v kině je lepší zvolit líčení, které podtrhne vaši přirozenost.

První rande může být vzrušující a dobře zvolený outfit vám může zvednout sebevědomí a udělat na budoucího partnera skvělý dojem. Pokud stále nevíte, jak se na rande obléknout, důvěřujte své intuici a vyberte si něco pohodlného, osvědčeného a okouzlujícího. Ve vašem šatníku se určitě najde oblečení na rande, které na vaše společníky pokaždé zapůsobí.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda