Jak vyzdobit schodiště na Vánoce?

Jak vyzdobit schodiště na Vánoce?

Prosinec je měsícem, kdy se domy a byty obvykle zdobí, aby navodily sváteční a útulnou náladu. Pestrá výzdoba dodává interiérům zvláštní atmosféru, která je předzvěstí oslav Vánoc. Zatímco zdobení stolů, židlí nebo okenních parapetů není problém, vánoční výzdoba schodiště bývá často poněkud složitější. Existuje však spousta jednoduchých způsobů a patentů, jak ze schodiště během chvilky udělat výjimečné místo ve vašem domě či bytě.

Jak zdobíte schodiště na Vánoce?

Vánoční výzdobu schodů můžete provést ručně nebo si můžete vybrat výrobky nabízené v obchodech. Vytváření dekorací vlastníma rukama může být skvělým nápadem, jak strávit čas společně s rodinou a přáteli. Výroba vlastních vánočních dekorací na schodiště bude v předvánočním čase zábavou. Na druhou stranu nákup hotových doplňků ušetří čas a rychle dodá vašemu schodišti zcela jiný vzhled.

dekorace schodiště na svátky

Vánoční výzdoba schodiště

Přítomnost dětí v domácnosti by měla rozhodnout o tom, jak vyzdobit schodiště na Vánoce. V domácnostech bez malých dětí je vhodné zvolit svíčky s vůní spojenou s Vánocemi. Zvláštní atmosféru dodá vůně koření, pomerančové kůry nebo hřebíčku. Pro domácnosti s dětmi se však vyplatí zvolit vánoční figurky, jako jsou trpaslíci, Santa Clausové a sobi v malých velikostech, které budou pro děti velkým lákadlem. Stejně dobrým nápadem jsou girlandy nebo LED světla.

Vánoční věnec na schody

Vánoční girlanda je řetěz z umělých nebo živých větviček vánočních stromků. Věnec můžete doplnit mašlemi, ozdobami, šiškami, zvonečky nebo hvězdami. Je to ideální řešení pro schodišťové zábradlí. Díky různým délkám a šířkám těchto dekorací si můžete snadno vybrat takovou, která bude vyhovovat každé velikosti schodiště.

Vánoční lucerny na schodech

Vánoční lucerny mohou být vyrobeny ze dřeva, keramiky, skla a kovu. Jsou ideální pro použití na schodišťových stupních. Vyrábějí se v různých tvarech a velikostech. Mohou svítit tradičním způsobem, tj. se svíčkou uvnitř nebo s bateriovou kazetou. Jsou slavnostní dekorací, která vydává měkké, teplé světelné pruhy, což působí relaxačně a vytváří atmosféru skutečného domova.

vánoční výzdoba schodiště

LED světla jako vánoční dekorace na schodiště

Světla LED neuvěřitelným způsobem přispějí ke slavnostní náladě. Osvětlí prostor kolem schodiště a jsou jednou z nejvýraznějších dekorací. Díky široké nabídce produktů si můžete vybrat svítidla různých velikostí a tvarů. V závislosti na vašich preferencích a stylu si můžete vybrat z bílých nebo barevných světel. Výhodou světel LED je, že jsou bezdrátová, takže se nemusíte starat o zásuvky v okolí.

Vánoční věnec na schodiště

Vánoční věnce jsou spojovány s dekoracemi, které jsou ideální na dveře, ale stejně dobře vypadají i na zábradlí schodiště. Můžete si vybrat jeden větší věnec nebo několik menších. Pomocí ozdobných provázků můžete věnec snadno zavěsit na místo, které si vyberete. Pletené větvičky borovice, jedle, smrku, jalovce obklopené dalšími dekoracemi v podobě plodů hlohu, brusinek, šišek nebo drobných cetek umožní vaší domácnosti i hostům vychutnat si krásný pohled a vůni.

jak vyzdobit schodiště na Vánoce

Jak vyzdobit schodiště na Vánoce? Souhrn

Existuje mnoho nápadů, jak vánočně vyzdobit schodiště. Může jít o ručně vyrobené nebo v obchodě zakoupené dekorace. Můžete ozdobit stupně a zábradlí schodů. Není to časově náročné, ale rozhodně to stojí za to. V závislosti na individuálních preferencích můžete zvolit o něco modernější nebo tradičnější dekorace. Množství výrobků nabízí mnoho možností, jak navodit sváteční, útulnou a hřejivou atmosféru, která zlepší náladu během dlouhých zimních večerů.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada