Jak se obléknout na táborák? Praktický styling

Jak se obléknout na táborák? Praktický styling

Jak se obléknout k táboráku? Tuto otázku si často klademe, když se blíží další setkání s přáteli v přírodě. Je důležité zvolit oblečení, které je pohodlné, praktické a přitom módní. V tomto článku se dozvíte, jak se obléknout na táborák, abyste byli připraveni na různé okolnosti, počasí i stylové fotografie.

Co zohlednit při výběru oblečení na táborák?

Při výběru oblečení na táborák je třeba zvážittři klíčové aspekty: počasí, pohodlí a bezpečnost.

 • Nejdříve se podívejte na předpověď počasí na den táboráku. Pokud je předpovídán déšť, zvolte nepromokavé oblečení. Chladné večery si naopak žádají teplejší oblečení.
 • Táboráky jsou příležitostí k odpočinku a trávení času s blízkými. Vyberte si oblečení, které je pohodlné a neomezuje v pohybu.
 • Nezapomeňte, že se budete zdržovat v blízkosti ohně. Vyhněte se oblečení z hořlavých materiálů a dlouhým volným rukávům, které se mohou zachytit o větve nebo jiné předměty.

Vyzkoušené styly pro táborák

Šaty a legíny – Šaty v kombinaci s legínami jsou stylovou a pohodlnou volbou pro firemní a méně formální táboráky. Zvolte šaty s mírně volnějším střihem a kombinujte je s legínami, abyste se při sezení cítili pohodlně.

Sukně a halenka – Sukně v kombinaci s halenkou je další možností pro dámy. Zvolte sukni rovného střihu a halenku s dlouhým rukávem, která ochrání vaše ramena před sluncem a chladem.

Styl s kalhotami – Dámám, které dávají přednost kalhotám, doporučujeme džíny nebo látkové kalhoty v kombinaci s volnou košilí nebo svetrem.

Styling k táboráku

Podívejte se na: Jak se obléknout na grilování s přáteli a rodinou?

Nejdůležitější součásti oblečení na táborák

Praktická obuv – Při výběru obuvi na táborák vsaďte na pohodlí. Optimální volbou budou ploché boty, nejlépe se svrškem, které ochrání vaše kotníky před kousnutím hmyzem a možným nebezpečím zakopnutí.

Vrstvy oblečení – Nezapomeňte se oblékat do vrstev, protože v závislosti na denní době a povětrnostních podmínkách může být různě teplo. Dobrou volbou budou bavlněná trička, svetry a lehké bundy, které lze v případě potřeby snadno svléknout nebo obléknout.

Co si vzít na táborák?

Vhodné kalhoty – Rozhodněte se pro pohodlné kalhoty, které vám umožní volný pohyb. Vyhněte se jasným barvám, které se mohou rychle ušpinit. Dobrou volbou jsou džíny nebo látkové kalhoty v tmavších odstínech.

Bunda – V závislosti na povětrnostních podmínkách se ujistěte, že máte vhodnou bundu. Může to být lehká bunda do deště nebo teplejší větrovka, která vás ochrání před větrem a chladem.

Doporučené doplňky pro styling u táboráku

Doplňky jsou nezbytnými předměty, které vám mohou zajistit větší pohodlí během táboráku.

 • Klobouk: Vhodně zvolený klobouk ochrání vaši hlavu před chladem a větrem. Vyberte si čepici z vlny nebo termoaktivního materiálu.
 • Rukavice: Ruce mohou být vystaveny chladu, proto se vyplatí pořídit si rukavice. Vybírejte mezi vlněnými, fleecovými nebo termoaktivními rukavicemi.
 • Šála: Dalším prvkem ochrany před chladem je šála. Vybírejte z vlny, fleecu nebo akrylu.
 • Obuv: Zvolte obuv odpovídající povětrnostním podmínkám. Pro chladné a deštivé dny zvolte klasické gumové boty nebo boty s nepromokavou membránou.
co si vzít na táborák

Jak se starat o oblečení u táboráku?

Táborákje místo, kde se snadno ušpiní a je cítit kouř. Je užitečné znát několik jednoduchých rad, jak se o oblečení při takové akci starat:

 • Vyvarujte se sezení příliš blízko ohně, abyste si nespálili oblečení.
 • Pokud se vaše oblečení ušpiní, snažte se skvrnu co nejrychleji odstranit vlhkým hadříkem.
 • Po příchodu domů vyvětrejte oblečení na balkoně nebo na zahradě, abyste se zbavili zápachu kouře.
 • Pokud je to možné, vybírejte si oblečení z materiálů, které se snadno čistí a perou.

Jak se obléknout na firemní táborák?

Firemní táborák je neobvyklá příležitost, která v sobě spojuje společenský a pracovní aspekt. Výběr správného oblečení pro takovou událost může být náročný, protože je třeba zohlednit jak místo konání, tak firemní klima a povětrnostní podmínky.

Před táborákem je dobré se seznámit s atmosférou ve firmě a s pravidly oblékání, která platí na denní bázi. Pokud se jedná o uvolněnou atmosféru, můžeme zvolit neformálnější dress code, zatímco pokud je firma formálnější, je třeba zachovat střídmost.

Výběr oblečení může ovlivnit i místo, kde se táborák koná. Bude to pláž, les nebo snad soukromý pozemek? Vyplatí se předem zjistit, kde se bude akce konat, abyste mohli zvolit správný oděv.

jak se obléknout na firemní táborák

Zkontrolujte si, zda: Jak se obléknout na firemní grilování?

Oblékání na táborák – shrnutí

Oblékání k táboráku je otázkou pohodlí, bezpečnosti a přizpůsobení se povětrnostním podmínkám. Oblečení vybírejte ve vrstvách, dbejte na doplňky a během akce o své oblečení pečujte. Dobře zvolené oblečení vám umožní užít si táborák v naprostém pohodlí. Řiďte se našimi tipy a na příští táborákové párty se budete určitě cítit skvěle.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda