Jaká barva rtěnky pro blondýnky?

Jaká barva rtěnky pro blondýnky?

Existuje opravdu mnoho faktorů, které přispívají k dokonalému a zkrášlujícímu make-upu. Každá žena, která se rozhodne denně používat líčidla, má svou oblíbenou kosmetiku. Ne všechny odstíny a typy make-upu jsou však vhodné pro tmavooké brunetky nebo blondýnky se světlou duhovkou. Zvláštní pozornost je proto třeba věnovat těm kosmetickým přípravkům, které nejčastěji hrají hlavní roli při líčení. Jaká je nejlepší barva rtěnky pro blondýnky a jak vybrat správnou barvu pro svůj typ pleti?

Rtěnka pro blondýnky jako nepostradatelná součást make-upu?

Kosmetický trh je v současné době natolik rozvinutý, že nabídka různých typů výrobků na rty je opravdu široká. Každá dáma si tak může vybrat mezi matnými a tekutými rtěnkami, lesky, konturovacími tužkami nebo dokonce jednoduchými rtěnkami. Ty první mají rozhodně největší vliv na výsledný efekt líčení – ať už je barva jakákoli, jejich intenzita umocňuje celý vzhled a dotváří líčení. Je to také skvělý způsob, jak dodat charakter teoreticky nudnému líčení. Díky tolika výhodám se rozhodně vyplatí vědět, jaká barva rtěnky blondýnkám sluší.

Jaká barva rtěnky pro blondýnky?

Jaká barva rtů sluší blondýnkám?

Tato otázka je kladena velmi často a u začátečníků vždy vyvolává mnoho pochybností. Ve skutečnosti existuje několik jednoduchých pravidel, kterými se řídí i odborníci na líčení. Ačkoli se to zdá složité, v první řadě je třeba si uvědomit, že pro blondýnky neexistuje jediný univerzální typ krásy. Blond barva se vyskytuje v různých odstínech, ale existují i značné rozdíly v barvě pleti nebo duhovky. 

Rtěnky pro blondýnky – na co se zaměřit při výběru?

Severský typ krásy, tmavší pleť a tmavé oči, nebo snad zlatý odstín vlasů a zelené duhovky? Ačkoli je odstín rtěnky nebo barva rtěnky pro blondýnky hlavním hlediskem při jejím výběru, není to jediný prvek, na který je třeba si dát pozor.

Jaká barva rtěnky sluší blondýnkám?

Před nákupem je vždy vhodné provést krátký průzkum mezi produkty dostupnými na trhu. V současné době nabízí mnoho firem rtěnky v celé škále barev, ale kvalitativně se často liší. Ideální rtěnka je taková, se kterou se snadno pracuje a která se nanáší bez jakýchkoli vizuálních potíží. To je důležité zejména u tmavých a intenzivních odstínů rtěnek. Proč? Odpověď je velmi jednoduchá – takové barvy jsou velmi nápadné a přitahují pozornost, takže i sebemenší žmolík nebo lehce opotřebovaná rtěnka nepůsobí esteticky a může zkazit celé líčení.

Podle mnohých je nepostradatelným společníkem rtěnky konturovací tužka na rty – a to je docela cenná poznámka, protože právě tento produkt pomáhá rtěnce vydržet déle a usnadňuje její nanášení. Proto se vyplatí investovat do barevně sladěné rtěnky už při nákupu rtěnky. Všechny tyto rady však nepomohou, pokud není splněna jedna podmínka: dobře upravené a zdravé rty. Péče o rty má významný vliv na konečný výsledek a malé kůžičky nebo popraskané rty jsou při aplikaci rtěnky ještě viditelnější.

Jakou barvu rtěnky zvolit pro blondýnky?

Které rtěnky pro blondýnky jsou nejlepší, závisí na typu krásy a typu líčení. Pro každodenní líčení budou tyto odstíny tlumenější a přirozenější – většina žen volí intenzivní barvy rtěnek na různé oslavy nebo větší výlety. 

Jaká barva rtů pro blondýnky?

Barva rtěnky pro blondýnky s teplým typem krásy

Blondýnce s teplým typem krásy, tedy majitelce zlatavého odstínu vlasů a lehce opálené pleti, bude slušet broskvová barva. Tato přirozená, ale výrazná barva na rty pro blondýnky velmi dobře doplňuje každodenní líčení.

Barva na rty pro blondýnky s chladným typem krásy

Tmavé a intenzivní odstíny fialové jsou ideální pro chladnější typ pleti, tj. pro modré oči, světlou a bledou pleť a chladné vlasy. Vínová nebo třešňová barva v kombinaci s takovou blond kráskou je mimořádně působivá kombinace. Pro přirozenější barvy se však dobře hodí chladné nude tóny s nádechem do hněda.

Červená rtěnka pro blondýnky

Barva, která je již léta nenahraditelná a je dokonalým doplňkem pro každou blondýnku, je červená. Existuje široká škála možností, protože většina odstínů červené se k tomuto typu krásy opravdu hodí. Tato barva rtěnky pro blondýnky bude vždy fungovat a udělá velkolepý dojem.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása