Jak si vybrat nejlepší péřovou bundu?

Jak si vybrat nejlepší péřovou bundu?

Péřová bunda už dávno není jen sportovním nebo turistickým oblečením. Trvale pronikla do městské módy a dokonce i na přehlídková mola. Není divu: kromě praktických vlastností, jako je lehkost a odolnost, péřové bundy jednoduše dobře vypadají. Najít oděv, který nejlépe vyhovuje potřebám člověka, může vyžadovat určité úsilí. Podívejte se do článku níže, kde najdete praktické tipy, jak si vybrat péřovou bundu.

Je péřová bunda teplá?

I tenké péřové bundy se vyznačují mimořádnou hřejivostí. To je způsobeno tím, že se mezi vlákny výplně bundy shromažďuje vzduch. Pokud je bunda zachována, účinně izoluje teplo vyzařované tělem, přičemž samozřejmě váží jen velmi málo.

Péřová bunda může obsahovat:

  • husí peří;
  • přikrčit se;
  • peří;
  • směs všech výše uvedených látek v různých poměrech
  • syntetické dolů.
Jsou péřové bundy teplé?

Která výplň péřové bundy je nejlepší?

Každá z těchto výplní péřových bund má trochu jiné vlastnosti a také jiné ceny. Husí peří je zdaleka nejkvalitnější, bohužel je také nejdražší. O něco méně teplé, i když levnější, je prachové peří z kachen. Peří není totéž co prachové peří – prachové peří je drobné peří, méně pružné než prachové peří a těžší. To znamená nižší izolaci, ale také nižší cenu.

Umělé prachové peří je polyesterové vlákno potažené silikonem; má podobné vlastnosti jako přírodní prachové peří. Je levnější než přírodní. Její výhodou je, že je vysoce odolná proti namočení a antialergická. Přírodní prachové peří a peří ztrácejí po navlhnutí svou nadýchanost, v důsledku čehož nehřejí.

Proč tedy vyrábět péřové bundy s přírodní náplní, když byly vyvinuty umělé? Rozdíl je sice malý, ale v případě vysokohorských expedic a jiných extrémních situací může mít zásadní význam. Syntetické peří se husímu peří nevyrovná – je těžší a hůře izoluje.

Jakou péřovou bundu do hor?

Péřové bundy byly vyvinuty s ohledem na himálajské horolezce a jsou nejlepší volbou pro ty, kteří se v zimě vydávají do hor. Při výběru bundy pro speciální úkoly je třeba věnovat pozornost především odolnosti prachového peří – na štítku je uvedena v jednotce cuin (kubický palec na unci). Čím vyšší je tento parametr, tím lepší je izolace bundy – pružnější peří znamená více prostoru pro teplý vzduch. 500 cuin je dobrá izolace, zatímco nejlepší výrobky z přírodního husího peří dosahují až 900 cuin.

Při pěší turistice v mrazivém počasí je riziko promočení bundy malé, ale při zábavě na sjezdovce to může být jinak. Důležitá je voděodolnost péřové bundy, zejména bundy s přírodním prachovým peřím, které může po namočení schnout až několik dní. V takovém případě zvolte model s teflonovou vrstvou nebo klimatizační membránou.

Jakou péřovou bundu na zimu?

Péřová bunda – vyplatí se ji koupit pro každodenní použití?

Samozřejmě, že péřová bunda zakoupená pro dojíždění do práce nebo zimní procházky nemusí splňovat specializované parametry. I lehká péřová bunda je na zimu ve městě dostatečně teplá. Která zimní bunda pro každodenní nošení je nejvhodnější, závisí především na individuálních estetických preferencích

Měla by být péřová bunda vybavena?

Již několik let jsou nejoblíbenějšími dámskými péřovými bundami bundy s oversize střihem. Charakteristické prošívání ještě více zvětšuje siluetu nadměrného oděvu – toho se však nemusíte bát, protože přesně o tento efekt jde. Péřová bunda nadměrné velikosti, zejména v metalické nebo výrazné barvě, vás udělá starší – ale nemusí se kombinovat pouze s mladistvým oblečením

Pro ty, pro které jsou oversize bundy příliš velké, je stejně módní variantou dlouhá péřová bunda – sahající do půlky lýtek nebo dokonce ke kotníkům. Určitě se hodí pro milovnice šatů nebo sukní, které se jich nechtějí vzdát ani v tom nejchladnějším počasí.

Jak vybrat správnou velikost péřové bundy?

Samozřejmě, že péřová bunda by neměla být příliš velká, nicméně jak v případě každodenního oblečení, tak v případě sportovní bundy je vhodné zvolit volnější model, který vám umožní nosit alespoň silný svetr.

Jakou péřovou bundu si vybrat?

Závěrem lze říci, že při výběru péřové bundy je třeba se řídit především jejím budoucím účelem – bundu pro každodenní nošení lze s úspěchem najít v obchodním řetězci. Když hledáte oblečení na lyžování nebo zimní turistiku, měli byste zajít do sportovního obchodu a pečlivě zkontrolovat parametry bundy, jako je odolnost, poměr prachového peří a voděodolnost

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda