Co místo záclon do kuchyně a obývacího pokoje?

Co místo záclon do kuchyně a obývacího pokoje?

Okno je část místnosti, která jistě upoutá pozornost každého, kdo vstoupí. Není tedy divu, že jsou odedávna různě zdobeny a dekorovány. Jedním z nejoblíbenějších způsobů zdobení oken jsou samozřejmě závěsy, ale stále více lidí se jich vědomě vzdává. Jak si tedy můžete moderně vyzdobit okno? Co funguje místo záclon?

Proč zvolit okenní dekorace místo záclon?

Záclony jsou dekorativním prvkem, který nemusí nutně vypadat dobře v každém interiéru. Zejména ve velmi moderních, strohých interiérech. Co tedy může fungovat místo záclon?

  • Okenní panely
  • Žaluzie
  • Rolety
  • Květiny a další dekorace na okenní parapety
  • Záclony

Rolety místo závěsů. Kam patří?

Všude tam, kde nejsou záclony nebo závěsy, budou dobře vypadat rolety. Poskytují nejen soukromí a ochranu před sluncem. Mohou být také zajímavou dekorací a jejich barvu a typ lze přizpůsobit stylu místnosti.

co se týče okna místo záclon

Římské rolety místo závěsů jsou vynikající volbou do ložnice. Jsou vyrobeny z lehkých průsvitných látek, které zakryjí okno a zároveň propustí trochu světla dovnitř. V případě otázky, co se hodí na balkonové okno místo závěsů, je také dobré zvolit roletu.

Co místo záclon v obývacím pokoji?

Obývací pokoj je místnost, kam rádi zvete hosty, ale kde také denně trávíte spoustu času. Dokonale vyzdobené okno je proto velmi důležité a jistě upoutá pozornost. Ideálním řešením pro obývací pokoj mohou být panely namísto záclon.

Těm se také říká okenní zástěny. Mají něco společného se záclonami, protože se jedná o nepříliš široké pruhy látky, které se zavěšují na záclonovou tyč. Zajímavým nápadem mohou být panely, které jsou k dispozici v různých vzorech a barvách. To znamená, že si každý najde model podle svých představ.

Co místo záclon v kuchyni?

Kuchyně je jedním z míst, kde mohou být závěsy zbytečné. Žaluzie se zde jeví jako dobrá alternativa. Například atmosférická kuchyně bude vypadat skvěle s dřevěnými žaluziemi místo závěsů. Zajímavé může být také obejít se zcela bez okenních krytin. Kuchyňské okno bude vypadat skvěle s bylinkami v květináčích nebo oblíbenými květinami na okenním parapetu.

co místo záclon v kuchyni

Které okenní dekorace místo záclon?

Kromě záclon, závěsů a dalších dekorací se na oknech často objevují různé okenní ozdoby. Které položky lze tedy umístit?

  • Květiny. Jedná se o nejoblíbenější dekoraci, která se umisťuje na okna. Můžete se rozhodnout pro hrnkové, ale také pro řezané nebo dokonce umělé
  • Girlandy. Zajímavým trendem posledních let jsou svítící koule nebo světla zavěšená v oknech. Když přijde večer, vytvoří jedinečnou atmosféru a navíc dodají trochu světla navíc.
  • Korálky, peří a další okenní dekorace místo záclon. Takové dekorace zavěšené na provázcích si můžete vyrobit sami. Zajímavé inspirace a nápady můžete najít v různých katalozích nebo se řídit vlastní intuicí.
okenní dekorace místo záclon

Záclony místo závěsů – vyplatí se zvolit toto řešení?

Moderní okna často vypadají krásně a poutavě sama o sobě, proto se často upouští od závěsů. Při zmínce o nich se však často vybaví také záclony. Je třeba si uvědomit, že oblíbené závěsy nemusí jít ruku v ruce se záclonami. Místo záclon můžete bez obav pověsit pouze závěsy. Přes den vám zakryjí okna, ale budou neocenitelné, když budete potřebovat zatemnit místnost.

Záclony jsou také krásným dekorativním prvkem. Můžete si vybrat buď husté, vytvářející útulnou atmosféru, nebo lehké, jemné a téměř neviditelné. Jejich umístění je velmi snadné, takže když potřebujete změnu, můžete jednoduše pověsit další a dodat místnosti nový nádech.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada