Jaké závěsy do koupelny? Módní uspořádání

Jaké závěsy do koupelny? Módní uspořádání

Koupelna je místem pro odpočinek a chvíle výhradně pro sebe. Jeho design by měl být nejen funkční, ale také útulný. Tento charakter mu pomohou dodat závěsy. S módními závěsy získá vaše koupelna nejen na soukromí, ale také na eleganci. Přečtěte si článek a zjistěte, jaké závěsy vybrat do koupelny.

Závěsy do koupelny – proč byste měli?

Existuje mnoho důvodů, proč se rozhodnout pro závěsy do koupelny. Mezi nejdůležitější patří:

  • pomáhá zachovat soukromí;
  • aby místnost působila útulným dojmem;
  • možnost optického zvětšení koupelny.

Na trhu je velký výběr hotových závěsů do koupelny. Díky tomu může každý přizpůsobit typ záclon svému pokoji a velikosti okna.

Jaké závěsy do koupelny si mám vybrat?

Důležitým aspektem, kterému je třeba věnovat pozornost při výběru módních závěsů do koupelny, je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Vzhledem k povaze místa, kde budou umístěny, by měla být tkanina, ze které jsou závěsy vyrobeny, odolná vůči vlhkosti a čisticím prostředkům. Nejlepší jsou přírodní materiály, jako je bavlna nebo len. Typ závěsu do koupelny by měl také odpovídat umístění místnosti.

Jaké závěsy zvolit do koupelny

Pokud se koupelna nachází v přízemí, bude nejlepší zakrýt celé okno, aby se do něj nedívali kolemjdoucí. Koupelna v prvním patře vám umožní více se vyřádit při výběru závěsů. Zde můžete použít závěsy, které zakrývají pouze spodní část okna. Je také třeba mít na paměti, že koupelnové závěsy je třeba často měnit a prát. Z tohoto důvodu je vhodné zvolit závěsy, které se snadno věší a sundávají.

Koupelnové závěsy – malé okno

V mnoha polských domácnostech nejsou okna v koupelnách velká. Pokud máte malé okno, nemusíte se vzdávat pěkného uspořádání. V takovém případě jsou ideální závěsy v podobě přehozů. Jedná se o typ krátké záclony, která zakrývá pouze spodní část okna. Tímto způsobem není místnost ochuzena o vzácné přirozené světlo. V koupelně se nejlépe uplatní závěsy ve světlých barvách a z jemného materiálu. Koupelnové závěsy s krajkou nebo volánky dodají místnosti na eleganci. Krátké závěsy v koupelně budou vypadat nejen esteticky, ale také poskytnou pocit intimity v koupelně.

Záclony pro malé okno v koupelně

Záclony do koupelny – uspořádání

Dalším nápadem na uspořádání oken v koupelně mohou být panelové závěsy. Tento typ závěsů má podobu dlouhých pásů, které opticky prodlouží nízkou místnost. Panelové závěsy jsou obvykle vyrobeny z tuhé pleteniny, která je odolná vůči vlhkosti, prachu a čisticím prostředkům.

Odolnost vůči chemikáliím je v tomto případě nesmírně důležitá, protože většina těchto typů závěsů sahá až k podlaze, a proto může být vystavena působení těchto chemikálií. Tyto závěsy přes den neubírají cenné sluneční světlo a v noci jsou ideální ochranou před náhodnými pohledy kolemjdoucích. Tento typ moderních koupelnových závěsů může fungovat samostatně a bude také dokonale fungovat v kombinaci se záclonami.

Koupelnové závěsy - uspořádání

Vyplatí se zavěsit závěsy do koupelny?

Uspořádání okna v koupelně je stejně důležité jako okna ve zbytku domu. Neměli byste se ho vzdávat a ve skutečnosti se vyplatí používat koupelnové závěsy, abyste se chránili před zvědavými pohledy sousedů. Módní závěsy do koupelny nemusí být vůbec drahé a dodají místnosti útulnost a eleganci. Při nákupu závěsů do koupelny je třeba pamatovat pouze na zajištění dostatečného větrání.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada