Jak zbavit pračku plísní a vyčistit ji?

Jak zbavit pračku plísní a vyčistit ji?

Je přirozené, že se v pračce v důsledku intenzivního používání začnou hromadit plísně. Je však třeba vědět, že plísně v pračce mohou mít velmi negativní důsledky, včetně špatných účinků na naše zdraví. Naštěstí existuje několik jednoduchých způsobů, jak ji odstranit – zásah odborníka není nutný. Představujeme několik účinných metod, jak vyčistit pračku od plísní.

Jak odstranit plísně z pračky? Několik domácích prostředků.

Plíseň v pračce lze odstranit několika způsoby. Nevyžaduje velké investice, natož nutnost demontáže spotřebiče, takže se vyplatí provádět ji pravidelně, pokaždé, když zjistíte, že se v pračce začíná hromadit plíseň.

Jak vyčistit pračku od plísní pomocí octa?

První způsob, jak odstranit plíseň z pračky, který si dnes probereme, je použít hadřík navlhčený octem. Je to opravdu velmi jednoduché a zvládne to i ten, kdo nikdy předtím pračku od plísní nečistil. Zde je krátký průvodce krok za krokem, který popisuje, jak to udělat.

 1. Namočte hadřík do octa
 2. jemně otřete postižená místa
 3. nalijte půl litru octa do dávkovače tekutin
 4. vyjměte prádlo, pokud je v pračce, nastavte maximální teplotu a spusťte pračku
 5. po skončení praní nalijte do pračky bělidlo a ještě jednou spusťte praní
 6. na konci tohoto cyklu pračku znovu spusťte, tentokrát bez přidání čehokoli.
 7. po dokončení třetího pracího cyklu je třeba důkladně vyčistit vnitřek pračky
 8. tento proces opakujte pravidelně každé tři měsíce a odstraňte plísně v pračce
jak odstranit plíseň z pračky

Obyčejný ocet je však jednou z nejlepších látek pro neutralizaci plísní. Měli bychom si však uvědomit, že tato činnost bude nejúčinnější, pokud ji budeme pravidelně opakovat.

Jak odstraním plíseň z pračky pomocí jedlé sody?

Pokud z nějakého důvodu nechcete používat ocet, můžete ho nahradit jedlou sodou. Tato metoda je ještě jednodušší než výše popsaná. Zde je náš stručný průvodce.

 • Budete potřebovat alespoň jeden balíček jedlé sody
 • do nádoby na prášek nasypte asi šálek jedlé sody
 • nastavte teplotu na 90 stupňů a spusťte tzv. prázdné praní.
 • po skončení mytí je vhodné provést další mytí naprázdno, tentokrát bez přísad.

Odstraněním plísně v pračce pomocí jedlé sody se zbavíte nejen této nepříjemné plísně, ale také vodního kamene a bakterií. Jedná se o velmi účinný způsob, nicméně pro dosažení maximální účinnosti léčby by se měl opakovat přibližně každé dva měsíce.

jak vyčistit pračku od plísní

Alternativní způsoby čištění pračky od plísní

Pokud nám výše uvedené dva způsoby z nějakého důvodu nevyhovují a na gumě v pračce se objeví plíseň, lze plíseň ošetřit také přípravkem Domestos. Jen nezapomeňte nosit ochranné gumové rukavice, jinak riskujete podráždění pokožky. Naneste malé množství přípravku Domestos na houbu nebo hadřík a poté jej aplikujte na místa s plísní.

K odstranění zbytků použijte vlhký hadřík. Můžete si být jisti, že žádný z výše uvedených způsobů čištění plísní v pračce spotřebič nepoškodí.

Specializovaný odstraňovač plísní z pračky – má to smysl?

Pokud žádná z výše uvedených metod nepřinesla požadovaný efekt, můžete se v krajním případě obrátit na specializované přípravky. Ty se vám budou hodit i v případě, že je v pračce opravdu velké množství plísní. Bez problémů je najdete v každém dobrém obchodě s domácí chemií a/nebo spotřebiči.

jak vyčistit pračku od plísní

Určitě se také vyplatí zvolit ozonizaci pračky. K tomuto účelu si můžete buď zavolat odborníka k sobě domů, nebo si koupit vlastní ozonátor. Tento přístroj stojí kolem několika set zlotých, přičemž je důležité si uvědomit, že ozonová voda je opravdu skvělým způsobem, jak automatickou pračku odplynit, ale nejen to. Ozonizace odstraňuje naprostou většinu zdraví ohrožujících virů a bakterií.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada