Jak vyzdobit kuchyň na Vánoce?

Jak vyzdobit kuchyň na Vánoce?

Vánoce jsou hřejivým rodinným svátkem, na který se celý rok netrpělivě čeká. Vánoční atmosféru vytvářejí koledy, příprava štědrovečerních pokrmů, vybírání vánočních dárků a… výzdoba. Vánoční motivy mají obvykle své místo v obývacích pokojích a jídelnách, kde se setkáváme s rodinou a blízkými. Především v kuchyni je před Vánocemi rušno. Vyzdobte si tedy i vy kuchyň, abyste se během příprav mohli naladit na sváteční atmosféru!

Vánoční dekorace do kuchyně

Nápadů na vánočnívýzdobu kuchyně je spousta! Podle svého vkusu se můžete rozhodnout pro hotové nebo DIY (Do It Yourself) vánoční ozdoby. Nejdůležitější však je, abyste se v předvánoční kuchyni cítili příjemně. Kuchyně je přece srdcem každé domácnosti, zvláště před Vánoci!

Kuchyně vyzdobená svíčkami a koly

Vánoční výzdoba kuchyně by rozhodně měla zahrnovat vhodné světelné dekorace. Stejně jako vánoční stromeček se světla hodí i do kuchyně. Nainstalujte je například na police nebo kolem kuchyňského okna a vstupních dveří. Nic vám také nebrání použít světla k dekoraci desky kuchyňského stolu.

Vánoční kuchyni mohou rozzářit také slavnostní svíčky! Důležité je, že vánoční svíčky v kuchyni mohou bezpečně a kontrolovaně rozptylovat příjemnou vůni (což se naopak netýká zdobení vánočního stromku)!

jak vyzdobit kuchyň na Vánoce

Vánoční záclony a závěsy do kuchyně

Vánoční přípravy zahrnují mnoho hodin strávených v kuchyni při přípravě štědrovečerních pokrmů a chutných dezertů. V průběhu příprav si jistě budete potřebovat alespoň trochu odpočinout. Někdy stačí pár chvil odpočinku, abyste se připravili na práci, která vás čeká. Pak si dejte šálek horkého čaje nebo kávy a podívejte se z okna na zimní krajinu. K vánoční výzdobě kuchyně patří i výzdoba oken! Skvělým nápadem na slavnostní akcent v okně jsou dekorativní závěsy.

V široké nabídce vánočních závěsů do kuchyně najdete modely s krásnými vánočními motivy. Samotné závěsy se obvykle vyrábějí v tradičních vánočních barvách, tedy v červené, bílé nebo zelené. Ideálním doplňkem vánočních okenních dekorací budou naopak vánoční okenní obklady do kuchyně. Kombinace záclon a závěsů a výše zmíněných světel udělá z vašeho vánočního kuchyňského okna nedílnou součást vaší vánoční výzdoby kuchyně!

Podívejte se na: Jak vyzdobit obývací pokoj na Vánoce?

Vánoční ozdoby a girlandy

Při přípravě vánoční výzdoby kuchyně je dobré pamatovat na vánoční rákosí a girlandy. V prvním případě nemusíte volit hotová řešení – vánoční dekorace do kuchyně si můžete vyrobit sami! K tomu budete potřebovat:

  • větve vánočního stromku
  • ozdoby ve vaší oblíbené barvě
  • stuha nebo hotová mašle
  • dekorativní vánoční svíčka
  • nůžky
  • lepidlo
  • květinářská houba
vánoční kuchyně

Při výrobě středového dílu začněte tím, že nařežete květinovou houbu na požadovanou velikost. To bude tvořit základ skladby. Na houbu připevněte nastříhané větvičky vánočního stromku a vytvořte požadovaný tvar rákosu. V jeho středu by mělo být místo pro ozdobnou vánoční svíčku. Pro zajištění stability konstrukce je vhodné použít lepidlo. Poté svíčku dole převažte stuhou (můžete použít i hotovou mašli). Středovou část doplňují ozdoby na vánoční stromeček, které jsou umístěny kolem svíčky.

Kromě rákosu (nebo rákosek) jsou vánoční girlandy ideální také provýzdobu kuchyně na svátky. Lze je použít například k dekoraci oken, skříní a pracovních desek. Vánoční girlandy mohou sloužit také jako základ pro DIY adventní kalendář! K jeho výrobě budete potřebovat (kromě věnce)

  • ozdobné stuhy
  • dekorativní látkové tašky
  • pamlsky (např. sladkosti, pralinky atd.)
vánoční dekorace do kuchyně

Adventní kalendář vytvoříte tak, že na věnec připevníte ozdobné sáčky, do kterých schováte jednotlivé sladkosti. Sáčky je nejlepší přivázat k věnci ozdobnými stuhami. To dodá vaší vánoční kuchyni velmi osobní a hřejivý nádech!

Vánoční motiv na kuchyňském náčiní

Když hledáte způsoby vánoční výzdoby kuchyně, zvažte použití doplňků s vánoční tematikou. Vánoční ubrousky a utěrky jsou pro tuto roli ideální! Na kuchyňský stůl můžete také zvolit ubrus s vánočním vzorem. Kořenky, jako jsou solničky a pepřenky ve tvaru Santa Clause nebo sněhuláka, jsou dokonalým doplňkem svátečně vyzdobené kuchyně.

vánoční kuchyňský dekor

K Vánocům neodmyslitelně patří také domácí cukroví zdobené polevou. Samotné cukroví lze použít jako vánoční dekoraci a uložit do stylizovaných sklenic s vánočními ozdobami. K vánoční kuchyni patří také příslušenství, které pomáhá chránit ty, kdo v ní pracují. Patří mezi ně ozdobné zástěry a rukavice do trouby.

Kuchyně na Vánoce – shrnutí

Nápadů na slavnostní náladu, která je základem vánočních příprav, je opravdu hodně. Vánoční závěsy do kuchyně, přírodní dekorace nebo slavnostní girlandy umocní sváteční atmosféru. Zvláštní atmosféru vytvoří také světla a svíčky. V kuchyni je mnoho možností, jak ji vyzdobit – ať už chcete použít hotová řešení, nebo si vyrobit vlastní dekorace. Nejdůležitější je, aby byly vkusné a připomínaly nám blížící se Vánoce!

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada