Jaké záclony pro balkonové okno?

Jaké záclony pro balkonové okno?

Záclony na balkonové okno dodají každému interiéru styl a charakter. Kromě estetických vlastností mohou mít i praktickou funkci. Poskytují pocit soukromí a jsou užitečné při odchytu hmyzu. Záclona pro balkonové okno by měla být především správně přizpůsobena velikosti okenních otvorů. Před nákupem byste také měli zvážit konkrétní styl, který chcete pro svůj interiér. Vhodně zvolené závěsy na balkonová okna rozhodně podtrhnou jeho charakter.

Jaké záclony zvolit pro balkonové okno?

Balkonové okno a dveře jsou největší osvětlovací plochou v místnosti, proto mají v každé domácnosti velký význam. Slouží také, zejména v teplých dnech, jako další východ ven, například na zahradu nebo terasu. Závěsy pro balkonové dveře proto musí být funkční a snadno přemístitelné, aby nedocházelo k problémům při odchodu z místnosti. Proto je důležité, aby závěsy na balkonové okno byly vyrobeny ze správného typu látky. Na tkanině s volnou vazbou nebudou viditelné žádné záhyby.

V případě volby závěsů je třeba balkonové okno předem pečlivě změřit. Závěsy nesmí plavat na podlaze. Při výběru hotových balkonových závěsů se obvykle montují do univerzální výšky 250-320 cm. Pokud má být ozdoba kratší nebo delší, je vhodné nechat si ušít sadu na míru, která udává konkrétní potřebný rozměr.

které závěsy pro balkonové okno v obývacím pokoji

Které závěsy do obývacího pokoje pro balkonové okno?

Výběr závěsů se řídí příslušným stylem místnosti. K elegantnímu, klasickému nábytku a doplňkům se hodí silně zdobené balkonové závěsy s gipurem. Moderní závěsy pro obývací pokoj s balkonem budou vhodnou dekorací pro typicky chladný, strohý charakter interiéru.

V současné době jsou nejmódnější závěsy na balkonová okna z přírodních tkanin, jako je len, bavlna, hedvábí, juta, bambus atd.

Typy balkonových závěsů

  • makarónové záclony – nazývané také provázkové záclony, které zajišťují dobrou propustnost světla a umožňují volný přístup k východu přes balkonové dveře, aniž by bylo nutné látku posouvat
  • panelové záclony – tzv. vějíře, které jsou nestandardní a originální dekorací oken
  • balkonové závěsy s gipurem – ideální pro klasické, elegantní interiéry. Ruční výšivka na saténu dokonale podtrhuje charakter takového obývacího pokoje.
  • římské závěsy – typ okenní dekorace připomínající rolety.

Podle typu materiálu záclon rozlišujeme:

  • záclony z voálu – jedná se o jemný, průhledný materiál. Hodí se do moderních i klasických obývacích pokojů
  • žakárové záclony – tento typ materiálu je dnes oblíbený díky své odolnosti a pevnosti. Na výběr je tenká a silná vazba, která se volí podle množství světla propouštěného do místností
  • tylové závěsy – jedná se o jemný typ tkaniny. S úspěchem se používá v každém obývacím pokoji.
jak opravit balkonové závěsy

Jak opravit balkonové závěsy?

Pokud použijete správné pomůcky, není oprava záclon příliš obtížná. V závislosti na stylu budete potřebovat všechny druhy podvazků, korálků, přívěsků, řetízků, gumiček, knoflíků atd., které jsou k dostání v galanteriích.

Krátké efektní balkonové závěsy se jednoduše upevňují uprostřed nebo na boku okna pomocí kravaty. Dlouhé balkonové závěsy na pásku i panelové závěsy podle nejnovějších trendů vypadají dobře, když jsou volně spuštěné.

Co místo záclon na balkonové okno?

Závěs není jedinou možností, jak ozdobit balkonové okno. Mnoho lidí volí jiná řešení. Dobře fungují také rolety připevněné na okenním rámu nebo na stěně nad okny. Mezi mnohá řešení pro výzdobu obývacího pokoje patří také balkonové záclony moderní panely, vyrobené z pevných prvků z lisované záclony.

Co místo záclon pro balkonové okno

Jak mám uspořádat závěsy na balkonovém okně?

Moderní balkonové závěsy se obvykle zapínají pomocí kravaty ve stejné barvě. Dlouhé, úzké pruhy látky se zde skvěle hodí. Pomocí příslušenství, které je snadno dostupné na trhu, můžete vhodně spojit již uspořádané závěsy. K jejich připevnění na boční stranu okna lze použít speciální přezky a knoflíky.

Připevnění závěsu po stranách balkonového okna je dobrým způsobem, jak lépe osvětlit místnost a zároveň dodat interiéru stylový vizuální dojem.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada